"Pętla Mazur"

Szlak dla wytrawnych wodniaków, poszukujących przestrzeni i posiadających kajaki o dobrych warunkach nautycznych przystosowanych do turystyki kajakowej na odkrytych wodach. Szlak wymaga od nas przygotowania kondycyjnego i sprzętowego. Warto też zaopatrzyć się w GPS.

Podczas naszej wędrówki odwiedzimy Pisz, Jezioro Roś, Kanał Jegliński, Jezioro Seksty, największe w Polsce Jezioro Śniardwy, Jezioro Bełdany, Guzianka, Ruciane, Jezioro Nidzkie, a wędrówkę naszą zakończymy w miejscowości Jaśkowo.

 

 

 

Długość trasy: 56 km, czas płynięcia 4-5 dni Trasa: Jez. Roś - Kanał Jegliński – Jez. Seksty - Jez. Śniardwy - Jez. Bełdany - Guzianka - Jez. Nidzkie - Jez. Jaśkowo

 

Co warto zobaczyć:

  • Śluza Karwik i śluza Guzianka
  • Stacja badawcza PAN w Popielnie (hodowla konika polskiego)
  • Muzeum Gałczyńskiego w Praniu i ścieżka edukacyjna przy muzeum
  • Letnie koncerty w leśniczówce Pranie
  • Sowi Róg – (zaginiona wioska) wieś z powieści Ernsta Wiecherta „Dzieci Jerominów”
  • Rezerwat Jeziora Nidzkiego

"Pętla Mazur"

Szlak dla wytrawnych wodniaków, poszukujących przestrzeni i posiadających kajaki o dobrych warunkach nautycznych przystosowanych do turystyki kajakowej na odkrytych wodach. Szlak wymaga od nas przygotowania kondycyjnego i sprzętowego. Warto też zaopatrzyć się w GPS.

"Rzeka Nidka"

Szlak kajakowy nie należy do najłatwiejszych i trzeba przygotować się na pewne utrudnienia. Na przepłynięcie rzeki Nidki należy przeznaczyć około 4-5 godzin. Szlak szczegółowo opisany podzielony jest na 3 etapy.

"Rzeka Wilkus"

Rzeka Wilkus to pierwotne połączenie Jeziora Roś z Jeziorem Śniardwy. Jest to szlak łatwy, ciekawy krajobrazowo i bardzo zróżnicowany. Proponujemy wariant dłuższy - dwudniowy, podczas którego zaobserwować można polujące bieliki. Nierzadko spotkać tu można czaple białe i siwe. 

"Rzeka Krutynia"

Szlak kajakowy Krutyni to jeden z markowych produktów regionu. Uznawany jest za jeden z najpiękniejszych nizinnych szlaków kajakowych w Europie. Łączna jego długość to ponad 100 kilometrów, a czas płynięcia 7-10 dni. Na całym odcinku szlaku ciekawa fauna i flora, dzięki czemu Krutynia jest tak licznie odwiedzana przez turystów.

Szlak im. Michała Kajki

Szlak kajakowy im. Michała Kajki znanego mazurskiego poety i cieśli ludowego, to oferta dla osób preferujących bliski kontakt z przyrodą, poszukujących spokoju, refleksji i ucieczki od cywilizacji. Spływ rozpoczyna się w miejscowości Zdedy w gminie Biała Piska, a kończy w Okartowie nad jeziorem Śniardwy.

"Rzeka Pisa"

 Rzeka Pisa liczy 81 kilometrów i należy do najbardziej meandrujących rzek Europy. Początek swój bierze w wodach jeziora Roś, natomiast bieg swój kończy w Nowogrodzie, gdzie wpada do Narwi. W początkowej fazie rzeka przepływa przez Puszczę Piską (do 20 km), natomiast w dalszym biegu przepływa przez Równinę Kurpiowską.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem