Zapraszamy do korzystania z oferty edukacyjnej Nadleśnictwa Strzałowo

Leśnicy z Nadleśnictwa Strzałowo mają duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć przyrodniczych z dziećmi i młodzieżą, a także z dorosłymi. Zajęcia prowadzą zarówno w lesie (na ścieżkach przyrodniczych, w miejscach cechujących się szczególnymi walorami przyrodniczymi lub krajobrazowymi), jaki i w szkołach lub przedszkolach (zazwyczaj w okresie zimowym), a także w izbie edukacyjnej, znajdującej się przy siedzibie nadleśnictwie oraz w Izbie Pamięci Ernsta Wiecherta przy leśniczówce w Piersławku. Dla uczestników tych zajęć spotkanie z leśnikiem jest zawsze niezwykłym przeżyciem. Mają oni okazję zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda praca leśnika. Dodatkowo przestrzeń leśna, pełna zapachów i barw oddziałuje doskonale na uczestników spotkań.

Leśnicy z nadleśnictwa Strzałowo bardzo często pojawiają się ze swoim stoiskiem edukacyjnym w czasie lokalnych festynów. Organizują konkursy wiedzy leśnej, prezentują specyfikę lasów wchodzących w skład nadleśnictwa. Dodatkowo w okresie wakacyjnym prowadzą zajęcia dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w lesie.

Obiekty edukacyjne:

Izba leśna - jej rolę pełni zaadaptowana zabytkowa stodoła, w której znajdują się:  kolekcja budek lęgowych, , ekspozycja nasion drzew leśnych, próbki drewna drzew iglastych i liściastych z terenu nadleśnictwa, zestaw tablic dydaktycznych „Leśna Szkoła"

Ścieżka przyrodnicza "Strzałowo"
Ścieżka przebiega przez cenne przyrodniczo obszary północno-zachodniej części Puszczy Piskiej. Przeprowadzona została w dwóch wariantach: dłuższym – 4,4 km i krótszym 2,7 km. Trasa składa się z 11 punktów:

1. Siedziba nadleśnictwa Strzałowo i izba leśna –
2. Las naturalny – las gospodarczy
3. Stare drzewa
4. Lasy mokradłowe
5. Runo lasów grądowych.
6. Porosty.
7. Jezioro dystroficzne.
8. Flora jeziorek dystroficznych.
9. Łąka śródleśna.
10. Rodzinny cmentarzyk
11.  Jezioro Majcz Wielki.

Izba Pamięci Ernsta Wiecherta oraz ścieżka edukacyjna na terenie leśnictwa Piersławek.

Szczegółowe informacje dotyczące turystyki i edukacji Nadleśnictwa Strzałowo na stronie: www.strzalowo.olsztyn.lasy.gov.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem