Zapraszamy do korzystania z oferty edukacyjnej Nadleśnictwa Spychowo.

Nadleśnictwo położone jest w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego, w powiatach mrągowskim i szczycieńskim. Do powiatu mrągowskiego należy gmina Piecki, do powiatu szczycieńskiego należą gminy: Dźwierzuty, Rozogi, Szczytno, Świętajno. Nadleśnictwo Spychowo tworzą trzy obręby leśne: Spychowo, Racibór i Chochół. Lasy Nadleśnictwa Spychowo wchodzą w skład kompleksu leśnego Puszczy Piskiej, zajmując ok. 22% jej powierzchni.

Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej - Ośrodek przeznaczony jest do korzystania przez osoby indywidualne, jak i przez zorganizowane grupy dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Z obiektów korzystać mogą szkoły, centra edukacyjne, placówki naukowe, jednostki samorządowe, ośrodki kultury, muzea, stowarzyszenia, prywatne firmy i przedsiębiorstwa oraz inne instytucje prowadzące edukację społeczeństwa i działalność kulturalną. 
Ośrodek posiada większą salę konferencyjną na 100 osób, pracownię edukacyjną z wyposażeniem multimedialnym i dydaktycznym (tablica interaktywna, mikroskopy stereoskopowe) i dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W Nadleśnictwie znajdują się cztery ścieżki edukacyjne opatrzone tablicami dydaktycznymi. Na każdą ze ścieżek możemy wybrać się pod przewodnictwem leśnika (oczywiście bezpłatnie).

1. Ścieżka edukacyjna Jezioro Cieche
2. Ścieżka edukacyjna Rezerwat Pupy
3. Ścieżka edukacyjna Jezioro Marksoby
4. Ścieżka edukacyjna Klon

W Nadleśnictwie Spychowo znajduje się również Muzeum Leśne, do którego zwiedzenia gorąco zachęcamy.

Kontakt: Pani Urszula Dyl-Nadolna 

tel. kom. 668-642-745 
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. do ośrodka (89) 622 50 06
tel. do biura nadleśnictwa (89) 622 50 82

Szczegółowe informacje dotyczące turystyki i edukacji Nadleśnictwa Spychowo na stronie www.spychowo.olsztyn.lasy.gov.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem