Witamy Państwa w Puszczy Piskiej, w miejscu, które może zafascynować swoim pięknem. Różnorodność roślin i zwierząt, liczne bagna i mokradła, meandrujące rzeki, to tylko nieliczne elementy tej niezwykłej krainy. Warto poznawać różne jej zakątki ze względu na ich niepowtarzalny urok oraz bogatą florę i faunę. Puszcza Piska to miejsce, w którym można wsłuchać się w głos natury. Miłośnicy przyrody na pewno znajdą tutaj coś dla siebie. Wielka Knieja otwiera się dla wszystkich ludzi rozsądnych, żyjących aktywnie, a przede wszystkim - szanujących naturę. Udostępnia wiele szlaków pieszych, rowerowych, konnych czy narciarskich, na których nierzadko spotkać można jej dzikich  mieszkańców. Przez Puszczę przepływają dwie, znane ze szlaków wodnych, rzeki Mazur: Krutynia, uznawaną za jedną z najpiękniejszych w Europie oraz Pisa, dziko meandrująca wśród południowo-wschodnich granic Kniei. Puszcza Jańsborska, bo tak dawniej nazywano Puszcze Piską, jest również "rajem" dla fotografów.

Postaramy się przybliżyć Państwu jedno z najpiękniejszych miejsc Polski prezentując nasze fotograficzne spotkania z przyrodą. 
Paweł Niedźwiecki
Marcin Chojnowski

Najnowsze zdjęcia


25 kwietnia 2015 roku rozpoczyna się w Nadleśnictwie Pisz cykl zawodów biegowych.

Organizatorami zawodów są Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy ATOS Woźnice i Nadleśnictwa: Pisz, Maskulińskie, Strzałowo, Mrągowo i Spychowo tworzące Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Mazurskie". Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 510157814. Uwaga liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Terminy i miejsca:

1. Pisz – 25 kwiecień 2015r.

2. Ruciane Nida – 23 maj 2015r.

3. Mrągowo – 6 czerwca 2015r.

4. Strzałowo – 12 wrzesień 2015r.

5. Spychowo – 10 październik 2015r.

Biegam Bo Lubię Lasy

 

 

 

 

 więcej na: www.pisz.bialystok.lasy.gov.pl

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem