Wieści z Puszczy

Bociany fot.puszczapiska.pl

Każdego roku od połowy marca do połowy maja bociany białe powracają do naszego kraju ze swoich zimowisk w Afryce południowej. W Polsce bocian biały Ciconia ciconia objęty jest ochroną ścisłą, jednak zanim bociany dotrą do Polski, muszą przelecieć nad terytoriami krajów, w których regularnie odbywają się polowania na migrujące ptaki.

Ten przykry proceder kwitnie w niektórych krajach śródziemnomorskich i krajach Bliskiego Wschodu, w tym w Libanie, który leży na jednej z głównych tras wędrówek ptaków. Aby przeciwdziałać temu Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bejrucie we współpracy z polskimi i libańskimi organizacjami ekologicznymi prowadzi kampanię na rzecz ochrony migrujących ptaków. Jednym z jej elementów jest konkurs fotograficzny Foto Hunt skierowany do mieszkańców Libanu, organizowany przez miejscową organizację ekologiczną TERRE Liban, we współpracy z polską ambasadą w Bejrucie. Zadaniem uczestników konkursu jest sfotografowanie bocianów białych w okresie migracji, a główną nagrodą  kilkudniowy pobyt w Polsce podczas obrączkowania bocianów.

Celem konkursu jest uświadomienie Libańczykom jak ważną rolę w polskiej kulturze odgrywają bociany i popularyzowanie ochrony tego gatunku. Termin nadsyłania prac upływa 21 kwietnia 2015 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu Foto Hunt i jego warunków dostępne są w serwisie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

źródło: olsztyn.rdos.gov.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem